A weblap legalább három, statikus HTML oldalból áll, a kezdőlap index.html néven lett elmentve. Minden HTML oldal, ami a csomagban van, be is van linkelve az oldalakra, nincs felesleges HTML állomány. Az oldalak relatív módon vannak linkelve, nincs gyökérmappára való hivatkozás.
Van (legalább egy) olyan oldal, amely háttérképet tartalmaz (Nem muszáj, hogy a háttérkép a lap háttere legyen, lehet egy tetszőleges komponensé is.)
Legalább 5 kép be van szúrva az oldalakra (összesen), legalább két kép előképként (thumbnail) funkcionál, vagyis a kép
nagyobb változatára linkel
Van olyan oldal, amelyen van olyan adattáblázat, amely legalább 2x3-as és vannak fejléc-cellái (
).
A táblázat felirata (), lenyitható tartalomként lett elkészítve a tag-be ágyazott tag segítségével. Az oldal struktúráját nem szabad táblázat segítségével megvalósítani!
Van olyan oldal, amelyben egy olyan űrlap található, amely tartalmaz legalább egy szövegmezőt (text), egy szövegterületet (textarea), legalább 2 választókapcsolót (radio), legalább 1 jelölőnégyzetet (checkbox), valamint egy elküldés (submit) gombot.
Van olyan oldal, amelyben egy felhasználói élményt javító JavaScript kód van beillesztve (pl. választás alternatív stíluslapból, betűméret váltás, képgaléria, ...)
A Bootstrap keretrendszer komponensei is elfogadhatóak ennél a pontnál (pl. Carousel).
Az oldalak mindegyike tartalommal fel van töltve, a szerkezeti linkeken kívül legalább 3 külső hivatkozást is tartalmaznak (összesen). A Lorem ipsum,stb. töltelékszövegekkel feltöltött oldalak nem elfogadhatóak!
A szerkezeti linkek az aktuális oldalhoz képest relatívan vannak megadva.
A HTML5-s oldal(ak)on az alábbi tagek mindegyikének használatára van példa:
.
A tageknek nem kell minden oldalon előfordulniuk, de amikor szemantikailag indokolt a használatuk, akkor a megfelelő taget KELL használni!
Az elkészült weblap reszponzív.
Ezen felül igaz legalább 1 oldal esetén, hogy a kijelzőmérettől függően legalább háromféle elrendezés van megvalósítva (okostelefon, tablet, nagyobb kijelző), amelyek közül a (leg)kisebb kijelzőméretre tervezett elrendezés egyetlen oszlopból áll, a (leg)nagyobbra tervezett pedig legalább két oszlopból. A tartalmi elemek (beleértve a képeket és a |videókat) minden oldalon relatívan vannak méretezve.
A tartalom és a megjelenés megfelelően el van különítve egymástól külső stíluslap(ok) használatával. Az inline megadás kerülendő, hacsak nincs speciális indoka a használatának! Az oldalcímek egyediek minden oldalon, és kulcsszóval kezdődnek, vagy végződnek
(pl. Magamról - Gipsz Jakab honlapja; Gipsz Jakab honlapja - Magamról)
A szöveg a megadott alapméretben jól olvasható
A betűtípus megadásoknál konkrét betűtípusok és általános betűcsaládok is meg vannak adva, a kisebb méretű
szövegeknél talpnélküli (sans-serif) betűtípus van beállítva
A betűméretek oly módon vannak megadva, hogy könnyen átméretezhető legyen a szöveg (%,em, vagy rem megadással) A menüsor felül, vagy bal oldalon helyezkedik el, megfelelően elkülönül a tartalomtól (pl. színezett hátterű)
Kinézetünkben különböznek a még nem látogatott és látogatott linkek. A már látogatott link kontrasztaránya kisebb a nem látogatotthoz képest. A menü esetén ez nem feltétel.
Nincs olyan szöveg aláhúzva, ami nem tölt be link szerepet A linkek alá vannak húzva a szövegben, kivétel lehet a navigációs menü és linklista.
Nem elegendő, hogy az aláhúzás csak akkor jelenik meg, amikor a felhasználó a link fölé vitte az egeret. Az aláhúzásnak mindig láthatónak kell lennie.
Az oldalak jól nyomtathatók, a nyomtatási képen minden fontos információ látszik.
A képernyő és a nyomtató számára külön stíluslapot kell készíteni. A nyomtatási nézetben el kell tüntetni a minden oldalon ismétlődő elemeket, így például a menüt, a fejlécet, az oldalsávot stb. A videók legyenek elrejtve, a képek pedig legyenek kicsinyítve. A szöveg papír- és festéktakarékosan töltse ki az oldalakat.
Az űrlapelemeknél van megfelelően hozzárendelt címke (label for="") és egyértelműen utal arra, hogy milyen információt kell az űrlapelemben szerepeltetni
Az űrlap szövegmezői a várt adatnak megfelelő hosszúságúak A szövegmezők méretét és a begépelhető szöveg maximális hosszát is be kell állítani. A méret beállításhoz használható stíluslap is.
Az űrlap címkéi közel vannak az űrlapmezőkhöz, így nem gyengül az asszociáció
Az űrlap tartalma elküldhető (e-mailben post metódussal, vagy más módon feldolgozásra kerül)
Az űrlapok választókapcsolói (radio) minden lehetséges választ lefednek
Az űrlapnál a nyomógomb funkcióját egyértelműen jelzi a felirata
A letapogathatóság elve alapján a kulcsszavak ki vannak emelve |(félkövér, dőlt), ahol az értelmes, felsoroláslista lett használva Értelmesen megfogalmazott címsorok (...) tagolják a szöveget minden egyes oldalon.
A HTML5-ös oldalakon a címsorszinteket egymásba ágyazott oldalszerkezeti elemekben szerepeltetett címsorral is be lehet állítani. Ha nem indokolt az alcímsorok használata, akkor elég egy taget elhelyezni.
Minden oldalra igaz, hogy a címsorok logikusan vannak egymásba ágyazva, például nem lehet az oldalon csak 2-es címsor szerepet betöltő címsor, 1-es címsornak nem lehet 3-as alcímsor szerepet betöltő alcímsora, és így tovább.
Csak akkor adható meg a pont, ha valamelyik oldalon legalább 2- es címsor szerepet betöltő címsor is előfordul (ami HTML5 oldalon lehet egy olyan 1-es címsor is, amely beágyazott oldalszerkezeti elemben szerepel)
Nincs olyan mintás háttér alkalmazva, amely megnehezíti a rajta lévő szöveg elolvasását
A szövegblokkok, listák balra (esetleg sorkizártan) vannak igazítva
A taggel beillesztett videóállományból ki van vágva jellemző képkocka és poszterként be van állítva, hogy segítse a felhasználót annak eldöntésében, hogy érdemes-e megtekintenie a filmet.
Ugyanazok a szerkezeti linkek szerepelnek minden oldalon, ugyanolyan sorrendben
A kezdőlapra minden oldalról vissza lehet jutni egy link segítségével (pl. a menüben elhelyezett kezdőlap menüponttal, vagy ikonnal).
Ha valaki külső oldalról érkezik a weblap egy oldalára, egyértelműen kiderül számára, hogy melyik oldalon van (pl. aktuális oldal megkülönböztetése a menüben, nyomvonal navigáció stb.)
Nem elegendő a menüpont nevét (például) címsorként megismételni.
A nem design célú képeknél az ALT attribútum precízen ki van töltve (mindegyik képnél) (WCAG 2.0 1.1.1-es feltétel)
A linkek szövegei önmagukban jól érthetőek (a "kattints ide" szöveg nem megfelelő), tömörek
A szövegek jól olvashatóak, megfelelő kontrasztarány
biztosított. (WCAG 2.0 1.4.3-as feltétel)
Alternatív, nagybetűs, nagy kontrasztú stílus változat érhető el a gyengénlátó felhasználók számára minden oldalon.
Blokkok elkerülése: Minden oldalon hozzáférhető egy mechanizmus, melynek segítségével elkerülhetők azok a tartalmi blokkok, amelyek több oldalon is ismétlődnek (pl. képernyőről kipozícionált hivatkozás használatával) (WCAG 2.0 2.4.1-es feltétel)
A tartalomra ugrás céljára használt linket a képernyőolvasó programot használók számára kell elérhetővé tennünk, a vizuális böngészőprogramokban nem kell megjelennie.
A videónál szerepel annak teljes szövegű leírása.
A leírásnak minden lényeges történést tartalmaznia kell, ami a videóban látható vagy hallható, nem elegendő néhány szóban csak összefoglalni a videó tartalmát. Célszerű külön HTML- állományban elhelyezni, és a videó után belinkelni, vagy tagekben elhelyezni a videó után. A pont csak akkor adható meg, ha a videó legalább 30 másodperc hosszú, |legalább 15 másodpercig beszélnek a résztvevők vagy a narrátor, nem csak statikus a háttere, vagyis vannak benne vizuális történések)
Az oldal nyelve mindegyik oldalon beállításra került. Ahol az alapértelmezett nyelvtől eltérő szöveg is van az oldalon, az el van látva a megfelelő nyelvkóddal.
A karakterkódolás megfelelően be van állítva (pl. utf-8), az ékezetes karakterek helyesen jelennek meg
Nincsenek hiányzó elemek, törött linkek, nem működő funkciók
A leggyakrabban használt böngészőprogramokkal tesztelve (Chrome, Firefox, Edge) az oldal funkcionálisan működik (eltekintve azon HTML5 és CSS3 funkcióktól, amelyek esetleg nincsenek implementálva az adott böngészőben)
Legalább egy oldal a HTML5 szabvány szerint készült és valid a https://validator.w3.org/ oldal szerint
Mindegyik beadott oldal a HTML5 szabvány szerint készült és valid a https://validator.w3.org/ oldal szerint
Van(nak) saját készítésű CSS állomány(ok), amelyek legalább 15 szabályt tartalmaznak. A CSS állományok valid (ak) a
jigsaw.w3.org/css-validator/ oldal szerint.
Amennyiben a Bootstrap keretrendszer lett használva, a saját készítésű stílusok megfelelően elkülönülnek a Bootstrap stílusállományaitól.