A videó leírásának megtekintése
100 év elteltével a kispesti munkástelep építésének megkezdésére emlékezve, 2008-ban egész éves ünnepségsorozatot tartottak a helyiek és Kispest Önkormányzata. Ehhez kívántunk néhányan csatlakozni a Kós Károly Egyesülés Építész Vándoriskolájából is, ha már névadó építész példaképünk éppen ennek a telepnek a főterére kiírt pályázatot nyerte meg. A rajzolással egybekötött ünneplésre szavaztunk, így felkerestük Gyulai István főépítész urat. Így történt, hogy Kispest Önkormányzata és a Kós Károly Egyesülés Vándoriskolája meghívásos építészeti ötletpályázatot írt ki a wekerlei kispiac bódésorának megújítására. A pályázaton az akkori vándoriskolások java része indult és olyan érdekes végeredmény született, ahol győztesként két teljesen eltérő tervet hirdettek ki. A készítőiket pedig felkérték a későbbi közös továbbtervezésre és az együttműködésre az önkormányzattal.
A két tervet összedolgozni lehetetlenség lett volna, ezért megegyeztünk Füzes Andrással, hogy új tervet készítünk. 2013-ban született meg az első olyan pályamunkánk az Önkormányzat felkérésére, mely a megvalósulás reményével kecsegtetett, de ez a változat nem nyert a fővárosnál támogatást. 2018 hozta meg a fordulópontot, amikor az engedélyes tervek mellé végül a Kispesti Önkormányzat jelentős önerős forrást biztosított a fővárosi támogatás mellé, így átbillentünk a holtponton és a megvalósulási szakaszba fordult az épület sorsa.
Az évek során sok-sok piacot terveztünk ugyanarra az egy szem telekre, viszont egy „matematikai állandó” végig kísért minket minden tervezési programban: a meglévő, véletlenszerűen kialakult bódék alapterületéhez tizednégyzetméter pontossággal kellett alkalmazkodnunk az összes változatnál. Az új épület telepítését úgy kellett megoldanunk, hogy a teljes építési időszak alatt zavartalan legyen a piac működése, mert az árusok költöztetésére szánt keretre nem volt fedezet. Az eredmény a háromszög befogóiba szerkesztett új épülettömeg lett, mely az eddig hiányzó fedett-nyitott, galériás őstermelői résszel, egy közösségi klubteremmel, és a szükséges kiszolgálóterekkel kiegészülve fogadta magába az üzlethelyiségeket. A kivitelezés záró akkordjaként elbontott bódéváros végül udvariasan átadta a helyet a két épületszárny által körbeölelt zárható belső udvarnak, ahova a nagyobb vásárok tudnak kitelepülni.